Fatih Camisi’nde namaz sonrası imama bıçaklı saldırı: Hayati tehlikesi var

İstanbul Fatih Camisi İmamı Kurra Hafız Galip Usta ve cami cemaatinden bir kişi, namaz sonrası bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı.

AA’nın aktardığına göre Fatih Camisi’nde namaz sırasında slogan atan şüpheli Ö.S, Fatih Camii imamı Galip Usta tarafından uyarıldı. İmam Usta Ö.S’den dışarı çıkmasını istedi. Şüpheli, özel güvenlik görevlileri tarafından camiden çıkarıldı.

Namazın ardından imam odasına giren ve imam Usta ile konuşmak istediğini söyleyen Ö.S, imam ve araya girmeye çalışan cami cemaatinden B.E’yi bıçakla yaraladı.

İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Şüpheli Ö.S. gözaltına alındı.​​​​​​​

VALİLİK: İKİ YARALININ HAYATİ TEHLİKESİ VAR

İstanbul Valiliği, camide yaşanan bıçaklı saldırıya ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı.

İstanbul Valiliği, bıçaklanan Fatih Cami imamı Galip Usta’nın hastanede tedavi altına alındığını ve hayati tehlikesinin olduğunu duyurdu. Valilik açıklamasında, “Şahıs, olayın ardından güvenlik görevlilerince yakalanarak gözaltına alınırken, Galip Usta ve Bilal Erdem, olayın ardından kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alınmıştır. İki yaralının hayati tehlikesi bulunmaktadır” denildi.

Valiliğin açıklaması şöyle:

“08.01.2024 günü saat 19.15 sıralarında Ö.S. İsimli şahıs, Fatih Camii içerisinde slogan atarak cami içerisinde huzursuzluk çıkarmıştır. Fatih Camii imamı Galip Usta da şahsı uyararak dışarı çıkmasını istemiş. Ö.S. İsimli şahıs bu sırada Galip Usta ve Bilal Erdem’i bıçakla yaralamıştır.

Şahıs, olayın ardından güvenlik görevlilerince yakalanarak gözaltına alınırken, Galip Usta ve Bilal Erdem, olayın ardından kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alınmıştır. İki yaralının hayati tehlikesi bulunmaktadır.” HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir