HaberTürk yazarı: TSK’nın tarikat cemaat ve küçük aidiyet gruplarından kökten arındırılması gerekiyor

HaberTürk yazarı Bülent Aydemir, “Yaşadığımız son büyük deprem, Silahlı Kuvvetlerin doğal afetlere müdahale edecek bir unsur haline getirilmesini zorunlu kıldı. TSK, bir sistemler sistemidir. Bu sistemler sisteminin çarklarının iyi işleyebilmesi için emir-komuta sistemindeki yetkiler dâhil, ordunun nitelik ve nicelik yapısının gözden geçirilmesi ve yeniden değerlendirilmesi gerekiyor” yorumunu yaptı. 

“Tek emir-komuta sisteminin sağlanması için TSK’nın tarikat cemaat ve küçük aidiyet gruplarından tamamen ve kökten arındırılması gerekiyor” diyen Aydemir, şunları kaydetti:

“Önümüzdeki süreçte, TSK’nın gerektiği zaman, her yerde olmaya hazırlanması sağlanacak; sağlanmalı…

Doğu-batı-kuzey-güney; bütün hududu korurken aynı zamanda terörle mücadeleyi yürütmeli ve doğal afetlere de hazır olmalıdır. Hazırlıklarını bu yönde yapmalıdır. Deprem felaketinde KKTC’den tabur çekmek gerekti.

Seçilecek cumhurbaşkanının ilk görevlerinden biri de bu olacak gibi görünüyor. Ordunun temel prensibi, ‘her zaman her yerde’, bütün cephelerde olmaktır.

Savaşta, barışta, terörle mücadelede ve doğal afetlerde milletinin yanında olmaktır. Çünkü Türkiye ne İspanya, ne Portekiz, ne Fransa ne de İtalya’dır.

Türkiye, çok zorlu güvenlik koşullarıyla çevrilmiş bir ülkedir. Bu nedenle TSK, hem nitelik, hem nicelik açısından güçlü olmalı, iç cephe de güçlü tutulmalıdır. Millet de Mehmetçik’in yanındadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir