İlyas Salman TKP İstanbul Milletvekili Adayı Olduğunu Sosyal Medyadan Duyurdu!

Türkiye 14 Mayıs’ta sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlerin hızla yaklaşmasıyla beraber gündemdeki hareketlilik artıyor. Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne sayılı günler kala  pek çok sürpriz isim siyasete adım atıyor. Arka arkaya ünlülerin milletvekili adaylığı açıkladığı bugünlerde İlyas Salman da gündem oldu. Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu İlyas Salman sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla TKP İstanbul milletvekili adayı olduğunu duyurdu.

Tüm Türkiye olarak 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerine kilitlenmiş durumdayız.

Cumhurbaşkanı adayları, yeni kurulan ittifaklar derken siyaset dünyasının trafiğindeki hareketlilik bir hayli artmış durumda.

28. Dönem Milletvekili Seçimleri’ne bir buçuk aydan kısa bir zaman kala, siyasi partiler milletvekili adaylarını açıklamaya devam ediyor. Birçok ünlü isim siyaset dünyasına attığı adımla dikkatleri üzerine çekti.

Mehmet Aslantuğ, Kerem Fırtına ve İbrahim Tatlıses ve birçok ünlü simanın ardından İlyas Salman da milletvekili adaylığını duyurdu.

Oyuncu ve tiyatro sanatçısı İlyas Salman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Türkiye Komünist Partisi(TKP) İstanbul milletvekili adayı olduğunu açıkladı.

“Söz veriyorum: Sarayın dalkavuğu değil, halkın soytarısı olacağım ” sözleriyle dikkat çeken Salman paylaştığı video ile gündem oldu.

‘Descartes, bundan yüzlerce yıl önce ‘İnsan düşünen hayvandır’ demiş. Descartes, çok geç kalmış bir düşünür. 21. yüzyılda insan, seçmesini bilen bir hayvandır. Şöyle düşünüyorum: Dünyada en çirkin kokan şey, saklanan düşüncedir. Para bile saklandığı zaman kokar, ama saklanan düşünce kadar pis kokamaz. Mezara götürülen düşüncenin de kimseye faydası yoktur. Bu seçimlerde Türkiye Komünist Partisi’nden milletvekilliğine adaylığımı koydum. Size bir tek söz verebilirim: Sarayın dalkavuğu değil, halkın soytarısı olacağım. Söz!’

İlyas Salman’nın milletvekili adaylığını duyurduğu videoyu da böyle bırakalım…

Yeşilçam yıldızı, Aristo yerine Descartes dediğini fark edince konuyla ilgili paylaşım da yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir