Kayıp üniversiteli imam boş arazide ölü bulundu

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi olup, Adapazarı ilçesindeki Uzunoğlu İşhanı Mescidi’nde vekil imam hatiplik yapan Bekir Türker‘den, haber alamayan arkadaşları polise başvurdu.

Türker’in cep telefonu da Kuzey Terminal bölgesinde bulundu. Çalışma başlatan polis, Türker’in bu sabah Dağdibi Mahallesi’ndeki boş arazide cansız bedenine ulaştı. Darp izlerine rastlanan cenaze, otopsi için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Korucuk Otopsi Merkezi’ne götürüldü. 

CİNAYET OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Türker’in yapılan otopsisinde tabanca ile başından vurulduğu ortaya çıktı. Soruşturma başlatan polis, cinayet şüphelisi olarak Türker’in bir miktar para karşılığı otomobilini kiraladığı E.Ö.’yü (17) gözaltına aldı.

Araştırmada Türker’in otomobilini geri aldıktan kısa süre sonra motor arızısı yaptığını belirterek, 200 bin lira turarındaki masrafı E.Ö.’den ödemesini istedi. Bunun üzerine ikilinin buluştuğu ve çıkan tartışmada E.Ö.’nün tabanca ile Türker’i öldürdüğü öne sürüldü. Şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir