Tuvalete düşürdüğü elmas yüzüğünü 13 yıl sonra buldu

ABD’nin Minnesota eyaletinde yaşayan Mary Strand, 2010 yılında 33’üncü evlilik yıldönümlerinde eşinin kendisine hediye ettiği, fakat sonrasında tuvalete düşürdüğü ve tekrar bulamadığı elmas yüzüğünü 13 yıl sonra buldu. Kanalizasyon işçileri, tamir ettikleri makinede buldukları yüzüğü sahibine teslim etti.

ÜÇ KANALİZASYON İŞÇİSİ BULDU

71 yaşındaki Strand, yüzüğü ellerini yıkarken yanlışlıkla tuvalete düşürmüştü. Strand elini uzatarak yüzüğü tutmaya çalışsa da başarılı olamamıştı. Yüzüğü çıkarmaya gelen eşi de tuvaleti yerinden sökmeye, dışarıdan tutup sallamaya, hatta tuvaletin deliğinden küçük bir kamera sarkıtmaya çalışsa da yüzüğü bulamamıştı.

Bu olaydan 13 yıl sonra, Strand’ın kızı, yaşadıkları mahallenin sosyal medya sayfasında kanalizasyon işçilerinin bulduğu, sahibi aranan yüzük ile ilgili mesajı gördü. Minnesota’nın Rogers bölgesinde bozulan bir makineyi tamir etmeye çalışan üç kanalizasyon işçisi tarafından bulunan yüzük kaybolduktan 13 yıl sonra sahibine geri verildi.

İKİ YÜZÜĞÜNÜ DAHA KAYBETTİ

Sosyal medya hesabında paylaşılan mesajın ardından benzer şekilde yüzüklerini kaybeden kişiler de yetkilileri arayarak yüzüğün kendilerinin olup olamayacağını sorguladı.

Öte yandan bu Strand’ın ilk defa pahalı bir yüzüğü kaybedişi değildi. Strand, Washington Post’a verdiği demece göre, iş arkadaşlarının Noel hediyesi olarak verdiği beş safir taşlı bir yüzüğü ve elmas yüzükten önce kullandığı nişan yüzüğünü de kaybetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir