AKP Sözcüsü Çelik: Saldırıların İsrail’in kendini savunma hakkıyla ilgisi yok, Gazze halkının yok edilmesi amaçlanıyor

AKP Genel Başkan yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Gazze’deki Cibaliye Mülteci Kampı saldırısına tepki gösterdi. Çelik, “Bu saldırıların İsrail’in kendini savunma hakkıyla ilgisi yoktur, bu saldırılar Gazze halkını yok etmeyi amaçlayan katliamlardır” dedi.

Çelik, sosyal medya platfomu X üzerinden yaptığı paylaşımda, ilk belirlemelere göre 100 kişinin hayatını kaybettiği bildirilen Cibaliye Mülteci Kampı’na yapılan saldırıyı kınadı.

Çelik, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“İsrail’in Gazze’deki Türk-Filistin Dostluk Hastanesi’ne saldırısı, insanlık dışı saldırılarına bir yenisini ekleyen vahşi bir eylemdir. İsrail’in en temel insan haklarını ve uluslararası hukuku yok sayan saldırılarını en güçlü şekilde lanetliyoruz. Bu saldırıların İsrail’in kendini savunma hakkıyla ilgisi yoktur, bu saldırılar Gazze halkını yok etmeyi amaçlayan katliamlardır.

Netanyahu yönetimi, masum insanların hayatını topluca hedef almaya devam ediyor. Bu yönetim bölge ve dünya barışı için tehdittir. Uluslararası toplum, tüm bölgeyi ve insanlığı ateşe atan bu vahşi ve tehlikeli saldırganlığa karşı net bir tutum almadığı sürece bu katliamların parçasıdır.

İsrail’in kendini savunma hakkından bahseden devletlerin, Gazzeli kadın ve çocukların  yaşama hakkı”ndan bahsetmemesi insanlık namına utanç vericidir. ‘İsrail’e “ateşkes önermiyoruz’ diyerek daha çok silah gönderenler, katliam siyaseti izlemektedir.'”

BUGÜN | CANLI BLOG | Netanyahu, “Şimdi savaş zamanı” dedi; Gazze’nin kuzey ve güneyinde IDF ile Hamas’ın kara çatışmaları yoğunlaştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir