Esenyurt’ta Kemal Deniz Bozkurt protestosu: ‘Gereğini yaparız’

Esenyurt Yerel İnisiyatif Platformu, Esenyurt belediye binasının önünde bir araya gelerek Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un 31 Mart Yerel Seçimleri’nde CHP tarafından yeniden aday gösterilmemesine tepki gösterdi.

“Dışarıdan adaya hayır”, “Çalmadı, çaldırmadı Kemal Deniz Bozkurt” ve “Halkın başkanı, halkın adayı” yazılı dövizler taşıyan kalabalık, sloganlar atarak Esenyurt Belediye Başkanı Bozkurt’un yeniden aday gösterilmemesini protesto etti.

AA’nın haberine göre, grup adına okunan basın açıklamasında, Kemal Deniz Bozkurt’un siyasi hayatı boyunca kadınlar ve gençlerle kurduğu yakın bağlar neticesinde bölgesinde sevilen bir siyasetçi olduğu belirtilerek, Bozkurt’un, 2009’da 28 aydan fazla kira borcu olan, elektrik ve suyu dahi kesilmiş olarak devraldığı ilçe başkanlığını, binanın mülkiyeti kendilerine ait olarak kasasında 40 bin lira ile devrettiği ifade edildi.

Bozkurt’un CHP’nin ilçedeki yüzde 23 olan oyunu yüzde 30’a çıkmasını sağladığı aktarılan açıklamada, 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde yüzde 51,56 ile rekor bir oy oranıyla belediye başkanı seçilen Bozkurt’un her kesim tarafından dürüst belediye başkanı olarak anıldığı vurgulandı.

‘BİZİ YOK SAYANLARI BİZ DE YOK SAYAR, GEREĞİNİ YAPARIZ’

Açıklamada, yapılan anketlerde Bozkurt’un yüzde 53 ve üzeri oy oranına sahip olduğu sahip olduğu belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

“Bozkurt’un aday gösterilmemesi ne yoldaşlık hukukuna ne dostluğa ne de ahlaka sığar. Bu durum bizim karar vericilerin adalet anlayışına olan inancımızı ve güvenimizi sarsmıştır. Bu yanlışın biran önce düzeltilmesi Kemal Deniz Bozkurt’un bir an önce Esenyurt Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmesi bizim için tartışmaya açık olmayan bir durumdur. Eğer başkanımızın bizim bilmediğimiz bir kabahati varsa bize bildirilmeli, eğer böyle bir şey yoksa ve aday yapılmıyorsa bunu bize yapılmış bir hakaret olarak algılayacağımızı bildirmek isteriz. O zaman biz de bizi yok sayanları yok sayar, gereğini yaparız. Bu bir uyarı mesajıdır.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir