İttifak sebebi, Kandil’den gelen talimat oldu!

  • HABER7 – ÖZEL

Türkiye 31 Mart yerel seçimlerine hazırlanıyor. Seçimlere 35 gün kala CHP ve DEM partinin gizli ittifakları da gün yüzüne çıktı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde kurulan 6’lı masadan geriye eser kalmadı. CHP’de diğer partilerden bulamadığı desteği DEM Parti’den almaya başladı. Kandil’den gelen mesajlarla seçim çalışmalarına devam eden kirli ittifak, çeşitli il ve ilçelerde birbirlerini desteklemeye yönelik adaylar çıkardı.

KANDİL’DEN GELEN TALİMATLA HAREKET EDİLİYOR!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını açıklayan Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, seçime sayılı günler kala aday olmaktan vazgeçtiğini duyurmuştu. Bu duyurudan bir gün önce, PKK terör örgütünün üst düzey yöneticisi Mustafa Karasu’dan ittifakları bozmayın ve birleşin açıklaması gelmişti. Karasu yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

KANDİL’İN TALİMATI İMAMOĞLU’NA YARADI!

PKK terör örgütünün üst düzey yöneticisi Mustafa Karasu’nun bu açıklamaları sonrasında DEM Parti Başak Demirtaş’ı aday göstermeyerek Meral Danış Beştaş gibi sembolik bir ismi aday gösterdi. Seçim süreci boyunca hiçbir seçim çalışmasına katılmayan Beştaş, adeta Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasına destek veriyor. 

CHP, AKDENİZ’İ DEM’E TESLİM ETTİ!

Cumhuriyet Halk Partisi, DEM Parti’nin İstanbul’da almış olduğu karar neticesinde Mersin Akdeniz ilçesinde aday çıkarmayarak DEM Parti’nin adayına destek vermiş oldu. DEM Parti’nin adayı ise geçmişte “İstiklal Marşı okumuyorum, okumak zorunda mıyım?” diyen Nuriye Arslan oldu. 

MİTİNGTE ÖCALAN SLOGANLARI ATILDI

CHP’nin aday göstermediği ve DEM Parti ile ittifak yaptığı Mersin’in Akdeniz ilçesinde DEM Partili aday Nuriye Arslan miting düzenledi. Yapılan mitingde terörist başı Öcalan’ın lehine sloganlar atılarak terör bayrakları açıldı. 

“AK PARTİ İLE HİÇ GÖRÜŞMEDİK”

Bir televizyon programında açıklamalar yapan DEM Parti’nin İstanbul’daki sembolik adayı Meral Danış Beştaş, “AK Parti ile hiç görüşme yapmadık, yapamayız da. Görüldüğü üzere Hükümet bizim ilçe başkanlarımıza operasyon yapıyor. Esenyurt ilçe eş başkanlarımızı tutukladılar. AK Parti ile yan yana gelmemiz mümkün değildir” dedi. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir