Mardin, karavanla Türkiye’ye gelen turistlerin gözdesi oldu

Mardin, Dara Antik Kenti, Mardin Müzesi, Kasımiye Medresesi ile Deyrulzafaran Manastırı gibi çok sayıda tarihi ve kültürel mekanıyla her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Farklı din, dil ve kültürden insanların yıllarca bir arada kardeşçe yaşadığı şehir, karavanla Türkiye’ye gelen turistlerin de gözdesi oldu.

Almanya’dan Mardin’e gelen Heidi Ettischer, karavan parkını çok beğendiğini belirterek, “Tarihi mekanlara da çok yakın. Hem burada dinleniyoruz, hem de tarihi mekanları geziyoruz. Merkezi konumda olması çok güzel. Duşumuzu alıyoruz, elbiselerimizi çamaşır makinesine koyup, gezmeye çıkıyoruz. İnanılmaz derecede güzel burası, çok hoşumuza gitti, bu yüzden tekrar gelmek istiyoruz” dedi.

Arazisini karavan parkına dönüştüren Selçuk Ağalday ise, “Mezopotamya’nın kadim şehri Mardin’de, özellikle pandemiden sonra karavanların çokça ziyaret ettiğini gördük. Biz de gelen talep üzerine 2’nci Cadde’de bulunan bu alanı karavan parka çevirdik. Karavan tatilcilerin bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde de dizayn ettik. Burası çarşıya yürüme mesafesinde olduğu için gelen misafirlerimiz duşlarını aldıktan sonra çarşıyı gezme fırsatı buluyorlar. Gelen misafirlerimiz çok beğeniyorlar. Herkesi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

(DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir