Son Dakika… Özgür Özer İzmir’de ‘müjde’ diye duyurdu: ‘Açık ara farkla öndeyiz…’

Yerel seçim maratonu devam ediyor. Aday tanıtım toplantısı için İzmir’e giden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, açıklamalarda bulundu..

‘BALCI YERİNE ERDOĞAN ADAY GÖSTERİLECEK’ İDDİASI

İHA’nın aktardığına göre aday gösterilen Nurşen Balcı yerine, mevcut Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ın yeniden aday olarak gösterileceği iddia edildi. Kararın her iki tarafa da tebliğ edildiği aktarıldı.

Göz Atın

YRP İstanbul’da destek verecek

Erdal Beşikçioğlu’ndan ‘Erdoğan’ itirafı: ‘Konuşmasının ardından istifa ettim’

GÖZLER ÖZEL’DE…

Özgür Özel, İzmir adayları tanıtım toplantısında konuştu.

Özel’in açıklamalarının satır başları şöyle:

“Bugün CHP’nin sancak gemisindeyiz. Bugün Milli Mücadele’de ilk kurşunun atıldığı yerdeyiz. Bugün bir İmparatorluğun tebası olmaktan çıkıp da bir Cumhuriyet’in onurlu, eşit vatandaşları olmanın en önemli mücadelesinin başladığı yerdeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın emanet edildiği kentteyiz. Bugün Kubilay’ın başını verdiği ama onlara başını eğmediği kentteyiz. 

İlkokul son sınıfta öğretmenin 2 sınava gireceksin dedi. Formumu doldurdu Gülseren öğretmen. Şimdi 89 yaşında hala Karşıyaka’da yaşıyor ve 10 yaşında Bornova Anadolu Lisesi’ne geldim. Ortaokul, lise, üniversite, askerliğimi de şurada Ege Deniz Bölge Komutanlığı’nda yaptım. 

Ömrümün en güzel 12 yılının geçtiği, hayat arkadaşım Didem’le tanıştığım ve aşık olduğum bu güzel kente bugün Genel Başkan olarak geldim. Bugün bu güzel kentle kucaklaşmanın onurunu yaşıyorum. Merhaba İzmir!

Aziz Kocaoğlu’na, Tunç Soyer’e, İzmir’in efsane belediye başkanı Ahmet Piriştina’ya Allah rahmet eylesin. Çok şey borçluyuz.

AKP tarafından birçok iftira ve hakaret sıralanıyor ve devam edecek ancak CHP olarak göğsümüz dik, başımız ileride. İzmir bizi, biz İzmir’i biliyoruz. Hiç heveslenmesinler.

30 belediye başkan adayı kürsüye çıkacak. Bu süreçte İzmir’in beklentilerine baktığımızda, madem Cumhuriyet’in sancak gemisidir. Birileri 18 bakan ilan edip kadınlara sadece aile bakanlığını verirken, ‘yani senin işin evindir bakan da olsan sadece aile bakanı olabilirsin’ 18’de 17 erkeklere bu işi emanet edenlere 6 kadın belediye başkanımız varken hepsi de seçilecek yerden 9 cumhuriyet kadınıyla karşınızdayız.

“MÜJDE” DİYEREK DUYURDU

Son olarak “Seçimlerde seçim şarkısı ve seçimlerin tanıtım filmi var. Bu akşam saat 20.00’da bütün Türkiye görecek” diyen Özel, seçim şarkısını ve tanıtım filmini İzmir’de ilk defa gösterime sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir