Yeni Outlook Uygulaması Teams Toplantılarına Katılma Desteği Sağlayacak

Microsoft, 2023’ün sonunda piyasaya sürülmesinden bu yana Windows’ta bulunan yeni Outlook uygulamasına yavaş yavaş yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Şirket bugün, yeni Outlook için Microsoft Teams’te toplantılara katılmayı kolaylaştıracak yeni bir özelliği kullanıma sunduğunu açıkladı.

Microsoft bir blog yazısında, Outlook veya Teams’ten çevrimiçi bir toplantı oluşturulursa Outlook kullanıcılarının e-posta uygulamasından ayrılmalarına gerek kalmadan Teams toplantılarına katılabileceklerini belirtti.

Ayrıca Outlook kullanıcılarının uygulamadaki “takvim özeti, toplantı ayrıntıları, içerik menüsü, Günüm ve hatırlatıcı” gibi çeşitli ekranlardan toplantı sohbeti başlatabileceğini ekledi.

Microsoft’a göre, herhangi bir Teams toplantısını düzenleyen kişinin toplantı sohbet ilkeleri, toplantıya Outlook aracılığıyla katılan kişiler için de geçerli olacak.

Şirket, bu yeni özelliğin hemen kullanıma sunulacağını söylüyor. Windows’taki yeni Outlook uygulamasını kullanan kullanıcılar, Şubat ayından itibaren uygulamayı kullanarak Teams toplantılarına katılabilecekler.

Bununla beraber yeni Outlook uygulamasının performansını iyileştirecek ekstra güncellemeler de devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir